Cirkona rokassprādze (51)

Rokas apkārtmērs: 15 cm
Cirkons - Rīta rītausmas akmens
Šķirnes
Kopš seniem laikiem cirkoniem ar dažādām nokrāsām tika piešķirti atsevišķi nosaukumi. Matara dimants, matūra dimants vai matara dimants ir bezkrāsaini caurspīdīgi cirkoni, kas tika nosaukti pēc vietas Šrilankas dienvidos, kur tos faktiski ieguva. Žargonis - dzelteni, zeltaini dzelteni, salmu dzelteni vai dūmakaini cirkoni (no latīņu valodas "žargons"). Šos pašus akmeņus sauc par Siāmas cirkonu pēc senā Taizemes nosaukuma, kas agrāk bija cirkonu apstrādes centrs. Hiacinte - caurspīdīgs oranžs ar sarkanu, dzeltenu, rozā vai aveņu nokrāsu, sarkans, brūni sarkans vai brūns cirkons (no latīņu vārda “hyacinthus”), jo tā krāsa atgādina hiacintes ziedu. Malakons ir izotropisks tumši brūns cirkons ar radioaktīviem ieslēgumiem. Starlit - zils un zils cirkons (krāsa parādās pēc apdedzināšanas). Yacint - oranži sarkans cirkons. Dabā ir arī zaļās un ceriņu nokrāsas. Šāda krāsu dažādība var būt ne tikai dabiska, bet arī iegūta, speciāli apstrādājot akmeni.
Ārstnieciskās īpašības
Cirkonam tiek piešķirta īpašība pozitīvi ietekmēt vairogdziedzeri un hipofīzi, stimulēt aknas. Tas palīdz ar kuņģa sekrēciju, ar zarnu atoniju un aizcietējumiem. Cirkons enerģiju piešķir ķermenim, palīdz sasniegt emocionālo līdzsvaru. Cirkonu un izstrādājumus ar to ieteicams valkāt, lai atbrīvotos no bezmiega un murgiem. Vecajās dienās bija pārliecība, ka sarkanais cirkons (hiacinte) var novērst grūtniecību. Šim nolūkam sakarsēts cirkons tika turēts vēdera pamatnē 2-3 stundas 8-10 dienas.
Burvju īpašības
Indijas praktiskajā jogā cirkonam, tāpat kā dimantam, ir visaugstākā enerģijas pozīcija. To uzskata par spēcīgu bioenerģijas koncentrētāju. Cirkona enerģētiskās īpašības ir izskaidrojamas ar tā kristālu dipiramidālo formu un ir saistītas ar tā saucamo dubultās piramīdas efektu. Jau sen tiek uzskatīts, ka cirkons cilvēkā ieaudzina optimismu, pašapziņu, palīdz attīstīt intuīciju un garīgās spējas, kā arī atšķetina no augšas iesūtītās brīdinājuma zīmes. Viduslaikos Krievijā sarkanos cirkonus (hiacintus) uzskatīja par tirgotāju, ceļotāju un mākslinieku amuletu, kas simbolizēja gudrību.
Avots: litoterapija